Rozmiar czcionki:

Dwa kursy 30 godzinne realizowane w czasie trzech sesji weekendowych, dla rodziców, opiekunów, rehabilitantów, pracowników domów pomocy społecznej.
Problem występujący we wszystkich etapach rozwoju dziecka niepełnosprawnego, a następnie w życiu dorosłym osób niepełnosprawnych. Problem trudny z punktu widzenia pedagogicznego jak i prawnego..

Terminy sesji:

 • trwa nabór na 2017 rok.

Liczba miejsc ograniczona. Zachęcamy do przesyłania wstępnego kart zgłoszenia ułatwiających zebranie grupy uczestników kursu!

Koszt kursu 400 zł.

Zagadnienia:

 1. Definicja i koncepcje agresji
 2. Charakter przystosowawczy zachowań agresywnych u osób niepełnosprawnych.
 3. Funkcjonalna gotowość do agresji – schemat.
 4. Formy agresji i jej uwarunkowania u osób z deficytem rozwojowym.
 5. Sposoby obniżania poziomu agresji u osób niepełnosprawnych.
 6. Psychofarmakologia.
 7. Postępowanie z agresywnymi osobami niepełnosprawnymi w świetle przepisów ustawy o Ochronie Zdrowia Psychicznego i Kodeksu Karnego.

Wykładowcy:

 • Psycholog
 • Psychiatra
 • Prawnik zajmujący się problematyką opieki nad osobami niepełnosprawnymi.

Miejsce szkolenia: Ośrodek dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza” w Warszawie ul. Kopińska 6/10. Organizator zapewnia dobre warunki nauki w małej grupie.

Zaświadczenie: Osoba, która ukończy kurs otrzymuje zaświadczenie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

Kontakt: Centrum Kształcenia Kadr „Tęcza” warszawa ul. Kopińska 6/10 tel./ fax

22 8220344 www.tecza.org, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy: Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na dres: CKK „Tęcza” 02-321 Warszawa ul. Kopińska 6/10