Przekaż 1,5% podatku na rzecz Stowarzyszenia Tęcza

Przekazując nam 1,5% podatku, wspierasz edukację, rehabilitację, terapię dzieci i młodzież oraz dorosłych osób niewidomych i słabowidzących ze złożoną niepełnosprawnością. 1,5% to niewiele, ale dla naszych podopiecznych ma on ogromne znaczenie. Potrzebujemy Twojego wsparcia, aby każdego dnia móc pomagać. Również tym, którzy, ze względu na wysoki stopień niepełnosprawności, o pomoc dla siebie nie potrafią nawet prosić.

Wspólnie możemy wspierać tych, którzy na co dzień mają w życiu trudniej. Stowarzyszenie Tęcza od 32 lat pomaga dzieciom niewidomym i słabo widzącym zrozumieć i poznać świat, którego nie mogą zobaczyć.

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Tęcza jest organizacją pożytku publicznego, a więc każdy podatnik może przekazać nam swój jeden procent podatku.

Wesprzyj nas

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Tęcza

KRS: 0000095698

Rozlicz PIT

 

Podatnicy mogą skorzystać z formularza PIT wypełnionego za nich przez Urząd Skarbowy. Podatnicy mają możliwość zdecydowania, na jaką organizację pożytku publicznego przekażą swój 1,5% podatku. Automatycznie w „urzędowym” formularzu PIT zostanie wskazana organizacja, której przekazany został 1% podatku rok wcześniej. Można jednak dokonać dowolnej zmiany. Robi się to w sposób następujący:

  1. podatnik musi wejść na stronę www.podatki.gov.pl i zalogować się do usługi Twój e-PIT.
  2. musi podać swoje dane (PESEL albo NIP i datę urodzenia; kwotę przychodu z deklaracji za rok poprzedni i kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców, np. PIT-11 za rok 2022)
  3. może też zalogować się używając profilu zaufanego.

Po zalogowaniu się, na głównym ekranie usługi widoczny będzie KRS organizacji, która w tym momencie wskazana jest jako odbiorca 1% podatku. Będzie tam można w prosty sposób zmienić wybraną organizację.

Możesz także rozliczyć swój podatek używając specjalnego oprogramowania –  program do rozliczania PIT PITax.pl dzięki współpracy z IWOP.

ROZLICZ PIT Online

Zapraszamy na nasz kanał Youtube   
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem naszej "Tęczowej Gazetki", w którym znajdziecie szereg przydatnych materiałów i porad. Tęczowa Gazetka 2023-08