Przekaż 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Tęcza

baner przekaż 1 procent podatku

Zobacz świat oczami dziecka

Wspiąć się na sam szczyt. Zjeść owsiankę. Zbudować zamek z klocków. Założyć prawy but na prawą nogę a lewy na lewą. Narysować tęczę. To proste… kiedy widzisz dobrze – mówi Grażyna Torbicka w spocie, promującym kampanię.

Brak lub poważne osłabienie widzenia powoduje trudności w wielu obszarach funkcjonowania dziecka, takich jak orientacja przestrzenna, samodzielne poruszanie się, poznawanie świata, rozumienie pojęć, wykonywanie czynności życia codziennego. W pierwszych latach życia to właśnie kontakt wzrokowy wpływa na rozwój dziecka, stymuluje porozumiewanie się z otoczeniem. Małe dzieci z niepełnosprawnością wzroku nie mają naturalnych możliwości mimowolnego uczenia się przez obserwację świata. Przy zapewnieniu odpowiednich warunków do wczesnej diagnozy i właściwej stymulacji funkcji wzrokowych, w dzieciach można rozbudzić ciekawość świata, a co za tym idzie pozytywnie wpłynąć na całość rozwoju dziecka.

To, co wydaje się proste dla dzieci zdrowych, dla dzieci słabowidzących jest wielkim wyzwaniem, zwłaszcza dla tych, które mają dodatkowe problemy rozwojowe. Takim dzieciom pomaga Tęcza.

Wspólnie możemy wspierać tych, którzy na co dzień mają w życiu trudniej. Stowarzyszenie Tęcza od 30 lat pomaga dzieciom niewidomym i słabo widzącym zrozumieć i poznać świat, którego nie mogą zobaczyć.

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Tęcza jest organizacją pożytku publicznego, a więc każdy podatnik może przekazać nam swój jeden procent podatku.

Wesprzyj nas

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Tęcza

KRS: 0000095698

Rozlicz PIT

Podatnicy mogą skorzystać z formularza PIT wypełnionego za nich przez Urząd Skarbowy. Podatnicy mają możliwość zdecydowania, na jaką organizację pożytku publicznego przekażą swój 1% podatku. Automatycznie w „urzędowym” formularzu PIT zostanie wskazana organizacja, której przekazany został 1% podatku rok wcześniej. Można jednak dokonać dowolnej zmiany. Robi się to w sposób następujący:

  1. podatnik musi wejść na stronę www.podatki.gov.pl i zalogować się do usługi Twój e-PIT.
  2. musi podać swoje dane (PESEL albo NIP i datę urodzenia; kwotę przychodu z deklaracji za rok poprzedni i kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców, np. PIT-11 za rok 2019)
  3. może też zalogować się używając profilu zaufanego.

Po zalogowaniu się, na głównym ekranie usługi widoczny będzie KRS organizacji, która w tym momencie wskazana jest jako odbiorca 1% podatku. Będzie tam można w prosty sposób zmienić wybraną organizację.

Możesz także rozliczyć swój podatek używając specjalnego oprogramowania –  program do rozliczania PIT PITax.pl dzięki współpracy z IWOP.

ROZLICZ PIT Online

Zapraszamy na nasz kanał Youtube   
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem naszej "Tęczowej Gazetki", w którym znajdziecie szereg przydatnych materiałów i porad. Tęczowa Gazetka 2021-06