Niw CovidAktualności

Otrzymaliśmy wsparcie z Programu COVID-19

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Tęcza otrzymało na walkę z koronawirusem wsparcie z Programu Covid-19 – Narodowego Instytutu Wolności.

Program Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19 to ogromna pomoc finansowa dla organizacji, które zostały poszkodowane w wyniku epidemii koronawirusa. Otrzymaliśmy doraźne wsparcie na zakup środków ochrony osobistej, które pomogły nam wznowić działalność naszych placówek.

W ramach Priorytetu 2. Bezpieczeństwo NGO pozyskaliśmy środki na zakup sprzętu i materiałów niezbędnych do realizacji działań statutowych na DOBRY START.

Z dotacji zakupione zostały:
– środki do dezynfekcji materaców, blatów, podłóg i innych powierzchni,
– preparaty do dezynfekcji rąk,
– fartuchy jednorazowe,
– mop parowy do dezynfekcji podłóg,
– kombinezon do izolatorium,
– termometry bezdotykowe,
– maski ochronne,
– maseczki jednorazowe,
– okulary ochronne,
– rękawiczki.

Zakupione produkty pozwalają nam na funkcjonowanie na najbliższe miesiące.

covid19Zadanie: Dobry start
Zadanie sfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030. W ramach Programu wsparcia doraźnego organizacji pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom Covid-19.

Program Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19 to pomoc finansowa dla organizacji, które zostały poszkodowane w wyniku epidemii koronawirusa. Celem Programu jest doraźne wsparcie instytucjonalne dla organizacji i pomoc przy inicjowaniu lokalnych działań, które mają służyć walce ze skutkami epidemii.

Okres realizacji projektu: od 27.04.2020 r. do 30.09.2020 r.

Więcej na: www.niw.gov.pl