Aktualności

Lubimy jesienne spacery

Dni stają się coraz krótsze, noce dłuższe, robi się coraz zimniej i częściej pada deszcz. Zdarzają się jednak piękne słoneczne dni, więc warto się zatroszczyć o to, aby wykorzystać je jak najlepiej. Jesień to nie tylko deszczowa plucha. To również piękne, pełne kolorów drzewa, kasztany, żołędzie i jarzębina. W Warszawie jest mnóstwo miejsc, do których warto się wybrać, jeśli chce się obserwować przepiękną przyrodę. Zanim jesień stanie się szara i bura chodzimy na liczne spacery, by podziwiać zmieniające się kolory drzew, posłuchać szelestu liści czy nakarmić… kaczki i wiewiórki. Nasi podopieczni z Ośrodka Sokrates Marta, Asia i Justyna w poszukiwaniu wiewiórek i kolorowej jesieni wybrali się na spacer do Łazienek Królewskich. W asyście Pauli, Bożenki i Grzegorza mogli z bliska przyjrzeć się „Pani Jesieni”. Łazienki Królewskie to największy park w Warszawie i doskonałe miejsce na jesienne spacery. Oprócz piękna natury, podziwiać można liczne obiekty architektoniczne: Pałac na Wyspie, Starą Oranżerię czy Pałac Myślewicki. Tam zawsze o tej porze roku jest pięknie.

Gdy jedni wyjeżdżają do Łazienek Królewskich, to inni nasi podopieczni: Karolina i Filip z terapeutami odwiedzili pobliski Cmentarz ewangelicko-augsburski. Tu z dala od miejskiego zgiełku oprócz grobów, przy których można uczcić pamięć zmarłych jest bardzo dużo pięknych drzew i roślin. To wspaniała okazja by poznawać, dotykać i doświadczać piękna przyrody.

A nasi mali odkrywcy z grupy przedszkolnej odwiedzili warszawskie zoo. To było niezwykłe spotkanie, mogliśmy na żywo zobaczyć zwierzęta, które na co dzień znamy tylko z naszych piktogramów.

A jak było? Zobaczcie sami fotorelacje z naszych wycieczek.

Lubimy jesienne spacery.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image