W Stowarzyszeniu “Tęcza”, niewidome maluchy znajdujące się pod opieką Poradni przy ul. Nowolipie 13/15 oraz podopieczni Niepublicznego Przedszkola Specjalnego “Tęcza” przy ul. Kopińskiej 6/10, uczą się samodzielnie poruszać, orientować w przestrzeni za pomocą białej laski.

Pierwszym krokiem w kierunku samodzielnego poruszania się jest wykorzystanie kółka hula-hop. Nasza instruktorka orientacji przestrzennej Pani Paulina dojeżdża do domu i do przedszkola, gdzie uczy dziecko tych ogromnie ważnych w życiu niewidomego dziecka umiejętności, bezcennych w dalszym jego życiu. Z zajęciami orientacji przestrzennej, bezpiecznego samodzielnego poruszania się oraz zajęciami wspierającymi samodzielność dziecka w tak ważnych sprawach, jak: samodzielne ubieranie się, samodzielne jedzenie, startujemy bardzo wcześnie, nawet w pierwszym roku życia dziecka.

“Tęcza” jedynym miejscem, gdzie niewidomy maluch otrzyma na swoim życiowym starcie tak specjalistyczny trening, a rodzice fachowy instruktaż.

W Dniu “Białej Laski” chcielibyśmy Was poprosić o wsparcie naszej działalności. Każda złotówka się dla nas liczy. Razem możemy więcej.