Maj i czerwiec obfitowały w wiele atrakcji w naszych ośrodkach.

W dniu 7 czerwca, w godz. 12:00 – 18:00, przy ul. Kopińskiej 6/10 odbył się Piknik otwarty dla wszystkich mieszkańców Warszawy, naszych podopiecznych, przyjaciół i sąsiadów.

W tym roku motywem wiodącym była integracja sensoryczna zarówno dla pełno- i niepełnosprawnych dzieci oraz ich rodzin. Nasi terapeuci przygotowali szereg atrakcji związanych z sensoryką, orientacją przestrzenną, pracami plastycznymi, muzyką, zabawą światłem i wodą. Dodatkowo dużą atrakcją były przejażdżki konne, spacery z alpakami oraz dogoterapia. W programie pikniku zaplanowano mnóstwo konkurencji i atrakcji z nagrodami zarówno dla najmłodszych i starszych dzieci oraz ich rodzin. Dla smakoszy były lody, owoce oraz grill. Każde dziecko biorące udział w konkursach otrzymało upominek. Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się stoisko edukacyjne Izby Administracji Skarbowej z oazami CITES. Celnicy z Krajowej Administracji Skarbowej na swoim stoisku edukacyjnym zaprezentowali nam okazy CITES czyli wszystko to czego nie wolno nam zabierać z innych krajów do walizki. Mogliśmy zapoznać się z szeroką gamą okazów zatrzymanych przez funkcjonariuszy mazowieckiej Służby Celno-Skrabowej, okazów z gatunków zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem, które zostały nielegalnie przywiezione przez turystów jako pamiątki z wakacji. Mogliśmy zobaczyć z bliska jak wygląda rafa koralowa, różne muszle, kość słoniowa, mały krokodyl, skóra niedźwiedzia, żółwie chronione, przedmioty wykonane z zakazanych materiałów – wieszak z nogi słonia, instrumenty z pałeczki deszczowca.

Starszy aspirant Grzegorz Szarwiński i pies Służby Celno-Skarbowej o imieniu Loca zorganizowali nam pokaz psich umiejętności. Loca brązowa labradorka, ma 8 lat. Loca, pełni służbę w Izbie Administracji Skarbowej w Warszawie, jest pierwszym w Polsce psem dualnym wyszkolonym do wykrywania zarówno wyrobów tytoniowych, jak i środków odurzających. Loca w kilka sekund wytropiła przemycane w bagażach niedozwolone przedmioty.

Na naszym Tęczowym Pikniku było nie tylko mnóstwo atrakcji ale również odwiedzili nas  wspaniali goście. Największą niespodziankę sprawili nam nasi ambasadorzy Joanna Mazur i Michał Stawicki, którzy znaleźli czas by odwiedzić nas na naszym Pikniku. Sami chyba też dobrze się bawili. Asia nie mogła oderwać się od mięciutkich alpak, a stoisko edukacyjne z okazami CITES, które przygotowała dla nas Izba Administracji Skarbowej było niezwykłą okazją, aby dotknąć kawałek rafy koralowej, pogłaskać krokodyla, wilka czy geparta. Nasze terapeutki od orientacji przestrzennej i terapii widzenia Agata i Dorota przygotowały dla Michała test chodzenia z laską oraz jedzenia z zamkniętymi oczami.  Michał miał też okazję przekonać się jak trudne jest pisanie na maszynie pismem Braille’a.

 

Piknik udało nam się zorganizować dzięki wsparciu wspaniałych ludzi, naszych pracowników, rodziców, wolontariuszy oraz przyjaciół i sponsorów, którzy ufundowali szereg atrakcji na tę okazję Izba Administracji Skarbowej, PFRON – Oddział Mazowiecki, PROVIDENT, THEA, Zakłady Mięsne Jadów, Lody IGGA, wolontariusze z Hufca ZHP Warszawa Mokotów, Domu Kultury Śródmieście.

Dziękujemy, że nas odwiedziliście. Miło było Was gościć.

Galeria z pikniku dostępna jest na naszym profilu na Facebooku zapraszamy: https://tiny.pl/tc91k

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image