logo konica minoltaKonica Minolta po raz kolejny wydrukuje i przekaże terapeutyczne książeczki z serii “Kotek Psotek” Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących “Tęcza”. Pierwsze wręczenie pakietu książeczek miało miejsce w grudniu 2011r. i okazało się ogromnym sukcesem. Z tego względu konieczny był dodruk “Kotka Psotka” przez firmę Konica Minolta. Wręczenie drugiego pakietu książeczek odbędzie się 8 września 2012r. w Warszawie, podczas pikniku z okazji obchodów 20-lecia Zespołu Ośrodków dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej.

Książeczki z serii “Kotek Psotek” stanowią nowość w pracy z dziećmi słabowidzącymi. Ich unikalna formuła: edukacyjny charakter, angażująca historia, rymowany tekst, a przede wszystkim – odpowiedni projekt graficzny, uwzględniający kontrastującą kolorystykę – pozwala prowadzić skuteczną terapię z podopiecznymi Stowarzyszenia. Książeczka ma formę rymowanej bajki. Adresowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku od sześciu miesięcy do siedmiu lat z różnego rodzaju dysfunkcjami wzroku. Autorem i twórcą książeczki jest Wojtek Łebski, przyjaciel Stowarzyszenia wspierany przez terapeutów z “Tęczy”. Zaprojektowane ilustracje są oszczędne, czytelne i umieszczone na kontrastującym tle. Zostały dobrane tak, aby zainteresować dzieci i jednocześnie nie rozpraszać ich uwagi. Przedstawione historie i przedmioty są im znane, dzięki czemu efekty nauki znajdują odzwierciedlenie w codziennym życiu. Pracownicy “Tęczy” wykorzystują “Kotka Psotka” podczas zajęć z terapii widzenia w swoich placówkach.

Konica Minolta po raz kolejny wydrukuje i przekaże terapeutyczne książeczki z serii “Kotek Psotek” Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących “Tęcza”. Pierwsze wręczenie pakietu książeczek miało miejsce w grudniu 2011r. i okazało się ogromnym sukcesem. Z tego względu konieczny był dodruk “Kotka Psotka” przez firmę Konica Minolta. Wręczenie drugiego pakietu książeczek odbędzie się 8 września 2012r. w Warszawie, podczas pikniku z okazji obchodów 20-lecia Zespołu Ośrodków dla Dzieci i Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej.

kotek psotek książkaKsiążeczki z serii Kotek_Psotek  stanowią nowość w pracy z dziećmi słabowidzącymi. Ich unikalna formuła: edukacyjny charakter, angażująca historia, rymowany tekst, a przede wszystkim – odpowiedni projekt graficzny, uwzględniający kontrastującą kolorystykę – pozwala prowadzić skuteczną terapię z podopiecznymi Stowarzyszenia. Książeczka ma formę rymowanej bajki. Adresowana jest przede wszystkim do dzieci w wieku od sześciu miesięcy do siedmiu lat z różnego rodzaju dysfunkcjami wzroku. Autorem i twórcą książeczki jest Wojtek Łebski, przyjaciel Stowarzyszenia wspierany przez terapeutów z “Tęczy”. Zaprojektowane ilustracje są oszczędne, czytelne i umieszczone na kontrastującym tle. Zostały dobrane tak, aby zainteresować dzieci i jednocześnie nie rozpraszać ich uwagi. Przedstawione historie i przedmioty są im znane, dzięki czemu efekty nauki znajdują odzwierciedlenie w codziennym życiu. Pracownicy “Tęczy” wykorzystują “Kotka Psotka” podczas zajęć z terapii widzenia w swoich placówkach.

Materiały, które w ramach projektu regularnie otrzymujemy od Konica Minolta pomagają prowadzić zajęcia z naszymi podopiecznymi. Terapeuci “Tęczy” mogą w ten sposób uatrakcyjnić ćwiczenia i zachęcić dzieci do aktywności, wciągnąć je do wspólnej zabawy. Liczymy na to, że współpraca z Konica Minolta będzie trwała nadal, wspierając działania Stowarzyszenia – mówi Dagmara Frankowska-Delman, Koordynator ds. Promocji i Marketingu Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących “Tęcza”.

Konica Minolta współpracuje ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących “Tęcza” już dziewięć lat. Wynikiem połączenia fachowej wiedzy i doświadczenia w zakresie terapii widzenia specjalistów “Tęczy” z zaawansowaną technologią Konica Minolta i zaangażowaniem pracowników firmy jest rozpoczęty w 2008 r. projekt “Połączył nas kolor”. W jego ramach Konica Minolta przekazała na rzecz Stowarzyszenia 140 kompletów kolorowych plansz graficznych do ćwiczeń grafomotorycznych dla dzieci słabowidzących oraz książeczki edukacyjne “Kotek Psotek”.

Cieszymy się, że książeczki są tak lubiane przez podopiecznych i pracowników “Tęczy”. Drukowaliśmy je na naszym flagowym systemie produkcyjnym bizhub PRESS C8000 przy zachowaniu najbardziej surowych norm produkcji. Dzięki temu mamy pewność, że w ręce dzieci oddajemy produkt najwyższej jakości. Ilustracje mają nasycone i intensywne kolory. W przypadku książeczki terapeutycznej dla dzieci słabowidzących doskonałe odwzorowanie barw to kwestia kluczowa – mówi Magdalena Rudecka, PR Manager w Konica Minolta Business Solutions Polska.

Terapia dzieci z dysfunkcjami wzroku przy wykorzystaniu specjalistycznych materiałów edukacyjnych stanowi światowy trend. Inicjatywy, takie jak charytatywne drukowanie książeczek z serii “Kotek Psotek”, ukazują, że Polska podąża na tym trendem. Efektywna współpraca między firmą Konica Minolta a Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących “Tęcza” pozwala przewidywać, że podobne projekty będą miały miejsce również w przyszłości.