joanna mazur i michał stawickiAktualności

Już dziś nasz spot na antenie TVP

Kampania z udziałem ambasadorów niewidomej biegaczki, Joanny Mazur i Michała Stawickiego, mistrzów świata w biegu na 1500 m, nabiera rumieńców. Już dziś na antenach Telewizji Publicznej będzie można śledzić kampanię Zobacz Niewidome dzieci. Od 5 do 14 kwietnia spot będzie emitowany na kanałach TVP1, TVP2, TVP Info, TVP ABC, TVP Kultura.

Joanna Mazur – mistrzyni świata na 1500 m, niewidoma biegaczka oraz jej przewodnik Michał Stawicki wspierają niewidome dzieci.  Spot jest jednym z elementów realizowanej przez Stowarzyszenie „Tęcza” kampanii społecznej „Zobacz. Niewidome dzieci”. Jest to kolejna edycja kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy dzieci niewidomych i słabowidzących, zwłaszcza tych ze złożoną niepełnosprawnością.

Joanna Mazur jest aktywna zarówno fizycznie, jak i zawodowo. Jednak – aby móc zrealizować swoje marzenia, potrzebowała wsparcia – w jej przypadku była to nie tylko rodzina, ale przede wszystkim Michał, który pomógł jej sięgnąć po złoty medal na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w Londynie. Niewidoma biegaczka zwraca uwagę, że problemy wzroku dotyczą dużej grupy naszego społeczeństwa. Bez życzliwych osób, które nie będą obojętne na potrzeby innych.

– Joasia jest wyjątkową biegaczkę, która zachwyciła nas hartem ducha, talentem i wytrwałością Joannę Mazur i jej przewodnika Michała Stawickiego, którzy są dla nas wielką inspiracją. Asia ma dopiero 29 lat, tyle ile nasze Stowarzyszenie, przed nią jeszcze całe życie. Dziękujemy Asi i Michałowi, że razem spróbujemy sięgnąć po złoto – mówi Anna Witarzewska, prezes Stowarzyszenia „Tęcza”.

Medalistka biega z przewodnikiem i opaską na oczach, w totalnej ciemności. Asia idzie do przodu, spełnia marzenia i udowadnia, że niepełnosprawność nie może wykluczyć nas w walce o marzenia.

Zapraszamy do śledzenia naszej kampanii.