Za nami pierwsze dwa dni kursu dla mam i opiekunek dzieci niepełnosprawnych z Ukrainy, osób pracujących z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi niepełnosprawnymi lub poszukującymi pracy w placówkach opiekuńczych w ramach II Edycji Programu Kulczyk Foundation „Cześć Dziewczyny!”
Podczas pierwszej części mieliśmy dużo zajęć praktycznych – pionizowanie chorego, nauka chodzenia o kulach, ustawiania łóżka czy wózka, jak dbać o siebie w tej opiece, żeby nie nadwyrężyć kręgosłupa, etc. Pierwsza pomoc – część praktyczna, dużo symulacji różnych codziennych sytuacji, w których potrzebne jest wsparcie, rozmowy o stresie, na jaki narażona jest też osoba udzielająca pomocy. Co jest niezbędne, o czym najczęściej zapominamy wzywając pomoc czy udzielając jej. Na zajęciach z logopedii wykładowczyni mówiła bardzo dużo o niszowym temacie, czyli żywieniu osób z niepełnosprawnościami.
Druga część szkolenia już 6-7 maja, wówczas będą zajęcia z psychologii i terapii widzenia. Na psychologii będzie mowa o komunikacji, także tej alternatywnej, z osobą niepełnosprawną, o tym jak zadbać o siebie w opiece nad niepełnosprawnym, o swoją kondycję psychiczną. Na terapii widzenia powiemy jak częste są problemy ze wzrokiem przy niepełnosprawnościach, jak być wyczulonym na określone sygnały mówiące o problemach ze wzrokiem. Wszyscy uczestnicy bardzo zadowoleni.
Kolejna edycja kursu: 13-14 maja i 20-21 maja 2023. Zapraszamy!
Zapewniamy tłumacza języka ukraińskiego!
Zgłoszenia na formularzu dostępnym tu >>> https://tiny.pl/w27fc
Więcej informacji na stronie internetowej https://tecza.org/czesc-dziewczyny/
***
Kurs finansowany w ramach II Edycji Programu Kulczyk Foundation „Cześć Dziewczyny!” Dzięki inicjatywie Kulczyk Foundation i działaniom Siostrzeństwa Polsko-Ukraińskiego, życie Dziewczyn z Ukrainy zmienia się na lepsze. Wiele z nich rozpoczęło nad Wisłą drugie życie, próbując dostosować się do polskich realiów. Dziś otwieramy się na ich kolejne potrzeby.
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image