Stowarzyszenie Tęcza podpisało umowę partnerską w ramach akcji BGK – Wolontariat jest super! Wolontariusze z banku BGK ciężko pracowali przy aranżacji ogródka w Ośrodku przy Kopińskiej. W ogrodzie pojawiły się nowe skrzynki z roślinami i ziołami oraz ogródek skalny.

Powstał muzyczny ogród z fascynującymi instrumentami i już uchwyciliśmy pierwsze wrażenia i reakcje dzieci. Wycyklinowana i polakierowana została podłoga w grupie 7.

Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego inspiruje, wspiera i rozwija działania społecznego zaangażowania pracowników Banku Gospodarstwa Krajowego. Od 2008 roku pracownicy BGK angażują się w programie „Wolontariat jest super!”. Dzięki niemu pracownicy działają na rzecz środowisk, w których mieszkają i pracują oraz wspólnie z organizacjami społecznymi pomagają w rozwiązywaniu lokalnych problemów. Program Wolontariat jest super! jest o tyle wyjątkowy, że to pracownicy BGK zgłaszają własne projekty społeczne! Pomoc i wsparcie, jakich udzielają są odpowiedzią na zaobserwowane przez nich lokalne problemy i bolączki dlatego odbiorcami działań wolontariuszy mogą być zarówno podopieczni instytucji publicznych np. szkół, przedszkoli, świetlic, domów opieki, szpitali, schronisk, hospicjum, ośrodków szkolno-wychowawczych, jak i organizacji pożytku publicznego.

Bardzo dziękujemy za wspaniałą inicjatywę.

image
image
image
image
image
image