Niewidomi budują własny obraz rzeczywistości w tym zwierząt poprzez zmysł: dotyku, słuchu, powonienia. Nigdy w pełni nie zobaczą żywego konia, ale mogą poczuć jego zapach, oddech, grę mięśni. Mogą poczuć muśnięcie chrap po ramieniu czy twarzy. To właśnie dla nich Galeria Bellotto i wydawnictwo Akademia Jeździecka zorganizowali wystawę a teraz zbiórkę „Śladami podków”.

Kilkanaścioro dzieci niewidomych i słabowidzących z ośrodka prowadzonego przez Stowarzyszenie Tęcza raz w tygodniu uczestniczy w zajęciach hipoterapii. O dobroczynnym wpływie kontaktu dzieci niewidomych i słabowidzących z  niezwykle empatycznym zwierzęciem, jakim jest koń nikogo już chyba nie trzeba przekonywać. Ta  naturalna forma terapii pobudza wszystkie zmysły. Wpływa pozytywnie na sferę fizyczną, emocjonalną, poznawczą i społeczną. Poprawa ogólnej sprawności fizycznej, poprawa równowagi, koordynacji ruchowej, zwiększenie poczucia pewności siebie, relaks i odprężenie to tylko niektóre aspekty hipoterapii.

Niestety fundusze Stowarzyszenia nie pozwalają na kontynuację hipoterapii dzieci.

CEL ZRZUTKI

Zbierzmy razem 10.400 zł na zajęcia hipoterapii dla dzieci ze Stowarzyszenia Tęcza.

ORGANIZATORZY ZBIÓRKI

W czasie wystawy sztuki „Śladami podków”, w czasie której w Galerii Bellotto 20 artystów zaprezentowało swoje obrazy, rzeźby, batiki, grafiki z końmi w roli głównej, trójka artystów: Malwina de Brade, Joanna Czubak i Krzysztof Jarocki wspólnie stworzyli „Malowanego konia”. Organizatorzy wystawy –  Galeria Bellotto i wydawnictwo Akademia Jeździecka oraz twórcy „Malowanego konia” zdecydowali, że ich wspólna praca trafi do osoby, która wesprze najwyższą kwotą zrzutkę na hipoterapię dla dzieci z ośrodka prowadzonego przez Stowarzyszenie Tęcza.