Serdecznie zapraszam na konferencję i wernisaż wystawy Śladami podków, połączony z aukcją charytatywną.

Serdecznie wszystkich zapraszamy 24 maja przed Galerią Bellotto spotkają się wybitni artyści Joanna Czubak, Bogusław Lustyk i Krzysztof Jarocki, aby wspólnie stworzyć jeden przestrzenny obraz, unikatowy, skrzyżowanie trzech malarskich talentów. 

Swoją pracę artyści przekazali na aukcję charytatywną „Śladami podków”. Ich życzeniem jest aby to oryginalne dzieło sztuki przyniosło praktyczne korzyści dla tych, którzy nigdy nie zobaczą zaprezentowanych na wystawie prac, ani nie poznają wzrokiem ich głównych bohaterów. Niewidomi budują własny obraz rzeczywistości w tym zwierząt poprzez zmysł: dotyku, słuchu, powonienia. Nigdy w pełni nie zobaczą żywego konia, ale mogą poczuć jego zapach, oddech, grę mięśni. Mogą poczuć muśnięcie chrap po ramieniu czy twarzy. To właśnie dla nich Galeria Bellotto i wydawnictwo Akademia Jeździecka zorganizowali aukcję „Śladami podków”.

Dochód z aukcji zostanie przekazany Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci Słabowidzących i Niewidomych Tęcza, na zajęcia hipoterapii.

Zaczynamy o godzinie 13:00 konferencją prasową, o godzinie 18:00 zapraszamy na wernisaż, na którym będzie można podziwiać powstałe dzieło.

Wystawa będzie dostępna w dniach 24 maja – 7 czerwca 2019 w Galerii Bellotto w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 79.

Nie może Was tam zabraknąć. Do zobaczenia.