Tradycje i kultury z ponad 60 zakątków świata splotły się za sprawą XII Międzynarodowego Kiermaszu Dobroczynnego. Wydarzenie pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta zorganizowało Stowarzyszenia Małżonków Szefów Misji Dyplomatycznych. 

– Kiermasz corocznie odbywa się w bardzo szczególnym okresie przygotowań do świąt. Boże Narodzenie to czas otwartych serc i zrozumienia dla potrzeb naszych bliźnich. Czas, w którym staramy się wspierać potrzebujących. Każdy z nas na swój własny sposób i wedle własnych możliwości – powiedziała podczas uroczystego otwarcia kiermaszu Agata Kornhauser-Duda. – Bardzo cieszę się, że co roku coraz więcej ambasad zgłasza swój akces do tej szlachetnej inicjatywy.

Charity Christmas Bazaar to jest miejsce, które oferuje wiele niezwykłych, jedynych w swoim rodzaju produktów, smaków, zapachów, kolorów, pochodzących z różnych regionów świata. Robiąc tutaj zakupy, poznajemy lepiej bogactwo, kulturę i charakter miejsc, z których pochodzą, a przy okazji robimy coś dobrego dla potrzebujących, dzięki czemu te osoby mają poczucie, że ze swoimi problemami nie pozostają sami – przekonywała Pierwsza Dama.

W tym roku w przedsięwzięcie zaangażowali się przedstawiciele 63 ambasad krajów z całego świata. Na ich stoiskach można było znaleźć egzotyczne akcesoria dekoracyjne do domu, biżuterię, dodatki, artykuły spożywcze i wiele innych. Dochód ze sprzedaży produktów regionalnych przygotowanych przez członkinie i członków stowarzyszenia w całości przeznaczony jest na rzecz polskich organizacji charytatywnych, w tym m. in. Stowarzyszenie Tęcza. To ogromna radość móc uczestniczyć w takim wydarzeniu.

Pierwsza Dama odwiedziła również nasze stoisko. Stowarzyszenie Tęcza reprezentowała Anna Witarzewska i Halina Frankowska. Panie miały okazję zamienić kilka słów na temat działalności naszego Stowarzyszenia oraz opowiedzieć o naszej niezwykłej pracowni ceramicznej.

foto: Tęcza, Grzegorz Jakubowski KPRP[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image