wakacjeAktualności

Życzenia wakacyjne od dyrekcji, nauczycieli i podopiecznych

Drogie dzieci – uczniowie, przedszkolaki, dorośli podopieczni placówek Tęczy,
Drodzy rodzice,
Drodzy nauczyciele, terapeuci, opiekunowie

Kończy się ten szczególny rok szkolny, jakże odmienny od dotychczasowych. Przed nami okres wakacyjny, a za nami bardzo trudny czas pracy na odległość, pełen wyzwań dla każdego z nas. Nasze życie zmieniło się nie do poznania. Wszyscy znaleźliśmy się w nowej, nieznanej nam dotąd sytuacji. Wy, uczniowie, przedszkolaki i dorośli podopieczni Ośrodka Sokrates, nagle pozbawieni kontaktów z rówieśnikami, zabaw w przedszkolu, codziennych zajęć i rehabilitacji. Wasi Rodzice – z obowiązkiem wspierania swoich dzieci w nauce, motywowania do podejmowania proponowanych aktywności, zapewnienia opieki swoim dzieciom przez 24 godziny na dobę. Wasi Nauczyciele/Terapeuci – z koniecznością podjęcia nowych wyzwań, w tym wprowadzenia eksperymentalnych często metod pracy zdalnej. Musieliśmy podporządkować się nowym zasadom współżycia społecznego, reżimu sanitarnego, zmodyfikować nasze przyzwyczajenia, zmienić sposób pracy.

Każdy dzień był inspiracją i wymagał kreatywności, bardzo dużego zaangażowania nas wszystkich i często wielu godzin pracy. Skupialiśmy się na wspieraniu procesu edukacji i rehabilitacji naszych podopiecznych, ale także staraliśmy się służyć pomocą rodzinom w innych trudnych sytuacjach związanych z lękiem, stresem towarzyszącym pandemii. Po otwarciu placówek musieliśmy zmierzyć się z kolejnymi nowymi wyzwaniami – zapewnieniem bezpiecznych warunków pobytu i edukacji dzieci.

W tym roku niektórzy opuszczają nasze Ośrodki, by móc rozwijać skrzydła dalej. Dziękujemy, że byliście z nami i cieszymy się, że zdobyliście tyle nowych umiejętności. Za naszych Filipów – Dwóch Wspaniałych Zuchów – trzymamy kciuki na dalszym etapie edukacji w nowych placówkach. Maksowi, Michałowi i Rafałowi życzymy sukcesów i powodzenia w ośrodku „Leonarda” – oby stał się dla Was drugim domem, takim, jak do tej pory ośrodek „Kopińska”.

Bardzo dziękujemy Radom Rodziców za wsparcie, stałą pamięć o pracownikach, udział w organizacji imprez i uroczystości i całoroczną współpracę. Szczególne podziękowania przekazujemy Pani Edycie za wsparcie i wielkie zaangażowanie.

Wszystkim gratulujemy sukcesów jakie udało się nam osiągnąć dzięki pracy i współpracy nas wszystkich. Dziękujemy za ten rok!

Jesteśmy pewni, że wszyscy staliśmy się silniejsi, zdobyliśmy nowe doświadczenia i umiejętności, które będziemy potrafili wykorzystać nie tylko w pracy zawodowej, ale i w codziennym życiu.

Daliśmy radę! Wierzymy, że uda nam się powrócić do normalnej pracy po wakacjach, bez względu na to, co przyniesie los – znowu damy radę!

A teraz odpoczywajmy wszyscy! Przed nami czas wytchnienia i refleksji.

Zamiast tradycyjnego zakończenia roku szkolnego ośrodka Kopińska, zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu z udziałem pracowników i podopiecznych. Pomysłodawczynią i głównym koordynatorem tej inicjatywy jest nasza psycholożka Olena Trembovetska.

Zdrowia! Radości! Słońca bez końca!
Czekamy na Was we wrześniu.
Do zobaczenia

Anna Witarzewska
Hanna Gasik
Kinga Bączar