wakacjeAktualności

Życzenia wakacyjne od dyrekcji, nauczycieli i podopiecznych

Drogie dzieci – uczniowie, przedszkolaki, dorośli podopieczni placówek Tęczy,
Drodzy rodzice,
Drodzy nauczyciele, terapeuci, opiekunowie

Kończy się ten szczególny rok szkolny, jakże odmienny od dotychczasowych. Przed nami okres wakacyjny, a za nami bardzo trudny czas pracy na odległość, pełen wyzwań dla każdego z nas. Nasze życie zmieniło się nie do poznania. Wszyscy znaleźliśmy się w nowej, nieznanej nam dotąd sytuacji. Wy, uczniowie, przedszkolaki i dorośli podopieczni Ośrodka Sokrates, nagle pozbawieni kontaktów z rówieśnikami, zabaw w przedszkolu, codziennych zajęć i rehabilitacji. Wasi Rodzice – z obowiązkiem wspierania swoich dzieci w nauce, motywowania do podejmowania proponowanych aktywności, zapewnienia opieki swoim dzieciom przez 24 godziny na dobę. Wasi Nauczyciele/Terapeuci – z koniecznością podjęcia nowych wyzwań, w tym wprowadzenia eksperymentalnych często metod pracy zdalnej. Musieliśmy podporządkować się nowym zasadom współżycia społecznego, reżimu sanitarnego, zmodyfikować nasze przyzwyczajenia, zmienić sposób pracy.

Każdy dzień był inspiracją i wymagał kreatywności, bardzo dużego zaangażowania nas wszystkich i często wielu godzin pracy. Skupialiśmy się na wspieraniu procesu edukacji i rehabilitacji naszych podopiecznych, ale także staraliśmy się służyć pomocą rodzinom w innych trudnych sytuacjach związanych z lękiem, stresem towarzyszącym pandemii. Po otwarciu placówek musieliśmy zmierzyć się z kolejnymi nowymi wyzwaniami – zapewnieniem bezpiecznych warunków pobytu i edukacji dzieci.

W tym roku niektórzy opuszczają nasze Ośrodki, by móc rozwijać skrzydła dalej. Dziękujemy, że byliście z nami i cieszymy się, że zdobyliście tyle nowych umiejętności. Za naszych Filipów – Dwóch Wspaniałych Zuchów – trzymamy kciuki na dalszym etapie edukacji w nowych placówkach. Maksowi, Michałowi i Rafałowi życzymy sukcesów i powodzenia w ośrodku „Leonarda” – oby stał się dla Was drugim domem, takim, jak do tej pory ośrodek „Kopińska”.

Bardzo dziękujemy Radom Rodziców za wsparcie, stałą pamięć o pracownikach, udział w organizacji imprez i uroczystości i całoroczną współpracę. Szczególne podziękowania przekazujemy Pani Edycie za wsparcie i wielkie zaangażowanie.

Wszystkim gratulujemy sukcesów jakie udało się nam osiągnąć dzięki pracy i współpracy nas wszystkich. Dziękujemy za ten rok!

Jesteśmy pewni, że wszyscy staliśmy się silniejsi, zdobyliśmy nowe doświadczenia i umiejętności, które będziemy potrafili wykorzystać nie tylko w pracy zawodowej, ale i w codziennym życiu.

Daliśmy radę! Wierzymy, że uda nam się powrócić do normalnej pracy po wakacjach, bez względu na to, co przyniesie los – znowu damy radę!

A teraz odpoczywajmy wszyscy! Przed nami czas wytchnienia i refleksji.

Zamiast tradycyjnego zakończenia roku szkolnego ośrodka Kopińska, zapraszamy wszystkich do obejrzenia filmu z udziałem pracowników i podopiecznych. Pomysłodawczynią i głównym koordynatorem tej inicjatywy jest nasza psycholożka Olena Trembovetska.

Zdrowia! Radości! Słońca bez końca!
Czekamy na Was we wrześniu.
Do zobaczenia

Anna Witarzewska
Hanna Gasik
Kinga Bączar

Zapraszamy na nasz kanał Youtube   
Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym numerem naszej "Tęczowej Gazetki", w którym znajdziecie szereg przydatnych materiałów i porad. Tęczowa Gazetka 2023-08