logo konica minolta„Nazywam się okularnik” to kampania edukacyjna skierowana do rodziców dzieci z niepełnosprawnością wzrokową. W ramach akcji specjaliści Stowarzyszenia stworzyli niekonwencjonalną ulotkę, która jednocześnie pełni rolę kolorowanki.

Opiekunowie znajdą w niej najważniejsze informacje dotyczące możliwości pomocy dziecku słabowidzącemu, a pociechy będą mogły pokolorować na tęczowo węża okularnika. 5 tysięcy ulotek – kolorowanek zostanie rozpowszechnionych w przychodniach, ośrodkach specjalistycznych oraz gabinetach okulistycznych i optycznych województwa mazowieckiego.

Dzięki takim działaniom, jak „Nazywam się okularnik” mamy szansę dotrzeć do jeszcze większego grona potrzebujących. Podczas ponad 20 lat działalności wypracowaliśmy autorskie programy terapii i stworzyliśmy odpowiedni system pomocy osobom z dysfunkcjami wzroku i innymi niepełnosprawnościami. Z naszych dwóch ośrodków rehabilitacyjnych oraz poradni dla maluchów korzysta ponad 300 rodzin – powiedziała Anna Witarzewska, Prezes Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza”.

Podczas wieloletniej współpracy Konica Minolta i stowarzyszenia „Tęcza” zrealizowano szereg inicjatyw. W ramach projektu „Połączył nas kolor” stworzono m.in. kolorowe plansze graficzne do ćwiczeń grafomotorycznych oraz książeczkę edukacyjną „Kotek Psotek”.

Konica Minolta wspiera działania Stowarzyszenia „Tęcza” nieprzerwanie od 10 lat. Gdy przedstawiono nam projekt „Nazywam się okularnik” bez wahania postanowiliśmy zaangażować się w jego realizację – mówi Magdalena Rudecka, PR Manager w Konica Minolta Business Solutions Polska. – Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji uda się zwiększyć świadomość dotyczącą dostępnych form terapii dla dzieci niewidomych i słabowidzących.