W Ośrodku dla Dorosłych przy ul. Leonarda 12 jest niezwy­kłe, magiczne miejsce – pracownia ceramiczna, w której – pod okiem terapeutki nasi uczestnicy tworzą unikalne dzieła. Te piękne przedmioty były niejednokrotnie wystawia­ne na różnego typu wystawach, kiermaszach, aukcjach, brały udział i były nagradzane w konkursach twórczości osób z niepeł­nosprawnościami. W zajęciach ceramicznych uczestniczą podopieczni o różnym stopniu sprawności i różnych możliwościach, a co z tym zwią­zane, różne są formy przeprowadzanych ćwiczeń i aktywności. Osoby najmniej sprawne wykonują proste ćwiczenia – odrywa­nie kawałków gliny, formowanie kuleczek, wałków, odciskanie pieczątek, faktur. Przy pomocy terapeutki podopieczni umieszczają kawałki gliny w formach gipsowych i to w nich kształtowane są naczynia – misy, patery, donice. Celem takich ćwiczeń jest usprawnianie pracy rąk, poprawa koordynacji ruchowej, orientacji przestrzennej, oswajanie z fakturami. Bardziej sprawni podopieczni sami wyklejają formy gliną, decydują o sposobie wykończenia i zdobienia prac. Chociaż wypalaniem i szkliwieniem zajmuje się instruktorka, to każdy z podopiecznych odciska w glinie cząstkę swojego serca, pasji i upodobań. Często kosztuje to wiele wysiłku i trudu.

 

Tematy zajęć są dostosowane do zainteresowań podopiecznych, zmieniających się pór roku czy ważnych wydarzeń z życia ośrodka. Wykonane podczas zajęć dzieła stanowią dekorację i wyposażenie sal w ośrodku, czasem są prezentami dla bliskich, czasem pamiątkowymi podarunkami dla gości ośrodka. Do wspólnej aktywności zapraszamy również inne osoby, dla których organizujemy edukacyjne warsztaty ceramiczne.

Czas Świąt to piękny czas rodzinnych spotkań, życzliwości i radości. Ten rok jest wyjątkowy dla nas wszystkich. Trudny dla Podopiecznych Stowarzyszenia Tęcza. Serdecznie zapraszamy do udziału w wirtualnym „Charytatywnym Kiermaszu Świątecznym”!

W ramach akcji zachęcamy do zakupu ceramicznych prezentów świątecznych dla Państwa  oraz Klientów i Partnerów Biznesowych i przeznaczenia części tego budżetu dla naszych podopiecznych.

Przekazując dowolną kwotę na rzecz Stowarzyszenia Tęcza pomagasz wspierać rehabilitację naszych Podopiecznych.
Każda złotówka ma siłę milionów. Nawet najmniejsza kwota może pomóc nam w niesieniu pomocy.

Ceramiczne wyroby można zamówić w naszym sklepie na https://tecza.org/sklep/

lub w siedzibie Stowarzyszenia “Tęcza”, zadzwoń tel. 22 822 03 44; tel. 22 658 43 30 lub napisz do nas ceramika@tecza.org

JAK POMAGAMY?

Rocznie pomagamy pond 250 dzieciom. Rocznie w naszej Poradni diagnozujemy i prowadzimy wczesną interwencję dla ok. 130 dzieci, w naszym Ośrodek dla młodszych dzieci przebywa 45 dzieci niewidomych lub słabowidzących ze sprzężoną niepełnosprawnością a w Ośrodku dla młodzieży i dorosłych 49 osób dla których prowadzimy dzienne ośrodki wsparcia. Zatrudniamy 120 specjalistów z wielu dziedzin, którzy każdego dnia dbają o rozwój i rehabilitację naszych podopiecznych. To szczególna grupa dzieci i osób niepełnosprawnych, które potrzebują wsparcia przez całe swoje życie.

Darowiznę możesz wpłacać na numer konta 08 2490 0005 0000 4600 5579 8271

Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Tęcza

lub na siepomaga.pl


Jeśli chcesz kupić którąś z prac naszych Podopiecznych zadzwoń lub napisz do nas!

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Jak powstają prace? Zobaczcie sami.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image