zobaczCarrefour Polska zaangażował się w promocję przekazywania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego – firma zachęca swoich klientów do oddawania 1% podatku na realizację statutowej działalności trzech organizacji: Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza”, SOS Wioski Dziecięce oraz Polskiej Akcji Humanitarnej.

Celem akcji edukacyjno-promocyjnej jest uświadomienie klientom jak ważne jest wzajemne wsparcie oraz wrażliwość społeczna. Każda z organizacji przez tydzień prowadzi swoją akcję na terenie wybranych sklepów w całej Polsce. Przez kolejne tygodnie Klienci Carrefour mają możliwość dokładnego zapoznania się działalnością każdej z tych organizacji. Oprócz ulotek informacyjnych otrzymują także płyty z programem do rozliczeń PIT.

– Dzięki uprzejmości Dyrekcji sklepów Carrefour mogliśmy zorganizować tygodniową akcję, podczas której klienci hipermarketów Carrefour zapoznali się z naszą organizacją poprzez ulotki i plakaty. Była to dla nas nieoceniona pomoc w dotarciu do ludzi, którym los dzieci nie jest obojętny – powiedziała Katarzyna Wojdak, specjalista ds. marketingu SOS Wioski Dziecięce.

Akcja promocyjna na rzecz Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza” została przeprowadzona we wszystkich warszawskich sklepach Carrefour od 16 do 22 marca. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce zachęcały do oddania 1% podatku na rzecz swojej organizacji od 23 do 29 marca we wszystkich 79 hipermarketach sieci. Wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej promowali swoją organizację do 5 kwietnia.

Firma Carrefour jest obecna w Polsce od ponad 10 lat Pierwszy sklep został otwarty w Łodzi w 1997 r. Obecnie Carrefour Polska prowadzi 79 hipermarketów i 227 supermarketów, 31 sklepów franczyzowych oraz 44 stacje benzynowych,
M. Czerepak