Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Dziś już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie.  Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki, sówki, liski, skrzaty. A wystrój naszej sali rehabilitacyjnej wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Przebierańcy świetnie się bawili  uczestnicząc we wspólnych zabawach  ze wszystkimi terapeutami Tęczy. Nie zabrakło również konkursów, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów a terapeutom za piękny wystrój sali.

Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Bal Karnawałowy od Mozarta do gorrrącej samby w Ośrodku SOKRATES

Podczas szalonej zabawy zostały zaprezentowane przeróżne style muzyczne, wraz z odpowiednim anturażem. Jedyneczka zaprosiła nas do gorącej samby, skrywając spojrzenia za kolorowymi maskami udekorowanymi różami i zwiewnymi falbanami. Grupa 2 jak przystało na styl dworski ustrojona w koronkowe żaboty dostojnym tanecznym krokiem sunęła po parkiecie, a tuż obok trójka wspominała muzykę lat 70. Grupa 4 z żywiołowym rock and rollem, z kokadrami we włosach i pięknymi grochami porwała wszystkich do tańca.

Na ludową nutę z wysokich Tatr piąteczka wystukała rytm obcasem zawadiacko rzucając w bawiący się tłum nakrycia głowy (i nie tylko J ). I w końcu Maryla, Małgorzata Ostrowska i polski rock. Gitary grały, usta śpiewały znane polskie przeboje przygotowane przez 6, by zaraz zmienić klimat, owinąć się wężem boa z piór, delikatnie ująć cygaretki i zza opaski z piórkiem poczuć swing. Na koniec z lassem, gwiazdą szeryfa na kraciastej koszuli i kapeluszem daliśmy się ponieść muzyce country. Czy ktoś widział na balu Lorda Wadera?

Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

***

Projekt Realizowany przy wsparciu PFRON

 

Współfinansowany ze środków PFRON projekt pn. “Wsparcie osób dorosłych z dysfunkcją wzroku i niepełnosprawnością sprzężoną w ośrodku dziennym” – nr umowy ZZO/000855/07/D. W ramach projektu realizowany jest kompleksowy program wsparcia dorosłych osób ośrodka “Sokrates”.

Wsparciem objętych jest 35 podopiecznych.

Termin realizacji projektu: 1 kwietnia 2022 do 31 marca 2023.