7 grudnia 2024 r. w Poradni wczesnej interwencji przeprowadziliśmy warsztaty edukacyjne dla rodziców dzieci objętych opieką Poradni Wczesnej interwencji prowadzonej przez Stowarzyszenie Tęcza w Warszawie przy ul. Nowolipie.
Warsztaty zabawkowe to praktyczne warsztaty edukacyjne dla rodziców dzieci znajdujących się pod opieką Poradni. Spotkanie poprowadziła
doświadczona specjalistka – psycholog, która ma doświadczenie i umiejętności w wykonywaniu zabawek/pomocy dla małych
dzieci niewidomych i słabowidzących z ogólnodostępnych materiałów.
W trakcie warsztatów rodzice wykonali dedykowaną zabawkę (pomoc terapeutyczną) dla swojego dziecka, zabawka będzie prezentem mikołajowo-gwiazdkowym dla ich dziecka. Podczas warsztatów rodzice otrzymali również pakiet informacji na temat właściwego, odpowiedniego do wieku i etapu rozwoju, doboru zabawki, która rozwijać będzie różne funkcje ważne w jego rozwoju: motoryczne, koordynacyjne, wzrokowe, słuchowe, dotykowe, poznawcze, komunikacyjne. Prowadząca warsztaty zwróciła uwagę na bezpieczeństwo wykonanych zabawek.
Kreatywność uczestników warsztatów okazała się kluczem do sukcesu. Podczas warsztatów powstały niezwykłe zabawki dedykowane dla każdego dziecka, odpowiadające indywidualnym potrzebom każdego dziecka.
Była to niecodzienna okazji aby w miłej atmosferze warsztatów zintegrować rodziców, którzy na codzień zmagają się z wieloma problemami na wielu płaszczyznach życia.

 

 

image
image
image
image
image
image
image
image
image

PROJEKT   pn. “Wczesna pomoc dziecku i słabowidzącemu oraz jego rodzinie” Współfinansowany ze środków PFRON projekt – nr umowy ZZO/000824/07/D. W ramach projektu realizowany jest kompleksowy program wsparcia małego dziecka z problemami wzrokowymi, którego celem jest: przygotowanie dzieci do niezależnego i samodzielnego życia w społeczeństwie; uzyskanie, na ile to możliwe, harmonijnego rozwoju i dobrego funkcjonowania społecznego;  przeciwdziałanie skutkom niepełnosprawności, w tym wzrokowej; wzmocnienie autonomii, samodzielności i niezależności życiowej dziecka.

 

Termin realizacji projektu: 1 kwietnia 2024 do 31 marca 2025.