Wychodząc z przestoju, wracając powoli do normalności, wdrażamy od połowy maja, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności usługi: rehabilitacyjne, konsultacje okulistyczne oraz konsultacje ze specjalistami w ramach wczesnej interwencji u małych dzieci. Zachowując maksimum ostrożności i reżim sanitarny, będziemy uruchamiać kolejne usługi, przy zachowaniu rygorystycznych procedur, gdyż większość naszych podopiecznych to osoby z chorobami współistniejącymi.  Priorytetem jest zapewnienie szczególnego bezpieczeństwa dzieciom, które korzystają i będą korzystać z naszej pomocy w okresie pandemii, ich opiekunom oraz zapewnienie środków ochrony osobistej pracownikom.

Od 12 maja uruchomiliśmy działania w obszarze zdrowia i rehabilitacji:

– Rehabilitacja ruchowa w ramach rehabilitacji dziennej: rehabilitacja dzieci, młodzieży i dorosłych osób z niepełnosprawnością złożoną, podopiecznych Stowarzyszenia Tęcza;

– Wizyty specjalistów w domach podopiecznych;

– Konsultacje okulistyczne – konsultacje podopiecznych Stowarzyszenia Tęcza oraz pacjentów z problemami wzroku.

W kolejnych dniach wznowią działalność ośrodki edukacyjne: przedszkole specjalne oraz ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy.

W chwili obecnej koniecznością staje się dla nas uruchomienie konsultacji okulistycznych oraz pilna diagnoza kolejnych małych dzieci, nawet niemowląt, których rodzice zgłosili się do nas w ostatnim czasie. Te dzieci niezwłocznie wymagają diagnozy i rozpoczęcia terapii. Systematycznie prowadzona i na wysokim poziomie edukacja i rehabilitacja, diagnozowanie dysfunkcji rozwojowych, opieka okulistyczna skierowana do małych i starszych dzieci z niepełnosprawnością, a w szczególności z niepełnosprawnościami sprzężonymi, pozwala utrzymać podopiecznych w dobrej kondycji.

Wszyscy nasi podopieczni, którzy są objęci opieką dziennych ośrodków wsparcia, przedszkola, Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego oraz Dziennego Ośrodka Wsparcia „Sokrates” codziennie korzystają z różnych form rehabilitacji i specjalistycznego wsparcia. Czas zamknięcia w domu i dalszy okres bez dostępu do rehabilitacji może spowodować u naszych podopiecznych nieodwracalne w skutkach problemy zdrowotne. Chcemy zapewnić im bezpieczny powrót do codziennego życia, rehabilitacji, edukacji.

 

Uruchomienie normalnej działalności rehabilitacyjnej, edukacyjnej jest niemożliwe bez zastosowania szczególnych środków ostrożności. Do tego celu niezbędne jest:

wyposażenie pracowników w odpowiedni sprzęt ochronny zabezpieczający i minimalizujący zagrożenia związane z wirusem COVID (maseczki, rękawiczki, przyłbice, płyny do dezynfekcji rąk, fartuchy);

zabezpieczenie/bieżące dezynfekowanie pomieszczeń, w których prowadzona jest/będzie rehabilitacja i edukacja w naszych placówkach (preparaty/środki do dezynfekcji powierzchni, sprzętów, urządzeń/narzędzi medycznych, pomocy terapeutycznych; urządzenia do mycia podłóg).

Takie środki ostrożności i bezpieczeństwa zastosować musimy w każdej z prowadzonych przez Tęczę placówek:

  • Poradnia dla małych dzieci – lokal o powierzchni 150 m kw.,
  • Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjny dla dzieci przy ul. Kopińskiej, w którym mieści się przedszkole i ośrodek szkolny – 900 mkw,
  • Dzienny Ośrodek Wsparcia dla osób dorosłych – 900 m kw.

W chwili obecnej poszukujemy możliwości pozyskania środków za zakup tych środków. Jeśli możecie nas wspomóc i przekazać nam maseczki, płyny, fartuchy będziemy wdzięczni za każdą formę wsparcia.

Aby móc uruchomić nasze ośrodki potrzebujemy kilku tysięcy rękawiczek, kilkadziesiąt litrów płynów do dezynfekcji powierzchni, kilka tysięcy maseczek.

Wesprzyj naszą zbiórkę na https://www.siepomaga.pl/tecza-covid19

Jeśli możesz podaruj nam maseczki, płyny lub rękawiczki. Produkty muszą spełniać normy sanitarne.

Nasze potrzeby na najbliższe dni:

  1. Aerozol dezynfekujący do materaców, blatów
  2. Preparat do mycia i dezynfekcji wodoodpornych powierzchni i podłóg
  3. Płyn do dezynfekcji rąk
  4. Dozownik do płynów
  5. Fartuchy jednorazowe
  6. Podkłady jednorazowe
  7. Mop parowy do dezynfekcji podłóg
  8. Kombinezon do izolatorium (np. Kimberly Clark)
  9. Termometry bezdotykowe – 2 szt.
  10. Maska ochronna, wielorazowa, KN – 95, typ FFP2
  11. Okulary ochronne
  12. 70% alkoholowe chusteczki dezynfekcyjne
  13. Rękawiczki nitrylowe (opakowanie – 200 sztuk) co najmniej 20 opakowań
  14. Rękawiczki jednorazowe foliowe (opakowanie – 100 sztuk) tzw. zrywki co najmniej 50 opakowań
  15. Preparat alkoholowy do szybkiej dezynfekcji narzędzi medycznych firmy Schulke (u nas – sprzęt okulistyczny)
  16. Ręczniki jednorazowe co najmniej 500 szt.
  17. STERYLIZATOR POWIETRZA PRZEPŁYWOWY * lampa UV-C – 3 lampy po 1.590 zł 



Dziękujemy za każdą formę wsparcia!