Rozmiar czcionki:

Szanowni Państwo prosimy o głosowanie na nasz projekt w konkursie ogłoszonym przez Fundację Tesco.

Głosowanie na projekty odbywa się w sklepach Tesco w terminie

11 maja - 7 czerwca 2016 roku.

Szczęśliwe historie nie piszą się same

Czy chcesz zmienić na lepsze swoje najbliższe otoczenie? W naszym nowym programie wesprzemy lokalne projekty w całej Polsce - wkrótce będziesz miał możliwość głosowania na najlepsze z nich i dzięki temu zmienić ich historie na lepsze. Tesco, wraz z Fundacją Tesco Dzieciom, przekaże w sumie 800 000 zł dla 160 projektów z całego kraju (1 grant = 5 000 zł), które wspierają lokalne społeczności.

Tesco wspiera inicjatywy ważne dla lokalnych społeczności i swoich klientów. Wśród nich może być rewitalizacja przestrzeni, edukacja, promocja zdrowego stylu życia, wsparcie seniorów, osób z niepełnosprawnościami lub najmłodszych. Szczęśliwe historie nie piszą się same, dlatego chcemy pomóc lokalnym społecznościom wokół nas.

Za każde zakupy klient otrzyma żeton uprawniający do głosowania na wybrany projekt. Zwycięzca głosowania w danym obszarze otrzyma grant w wysokości 5 000 zł. O wyniku może zadecydować każdy z nas i wesprzeć ważne inicjatywy wokół siebie.

Zachęcamy do regularnego odwiedzania naszej strony http://pomagamy.tesco.pl

Przed startem głosowania opublikujemy listę finalistów dla każdego obszaru, a w jego trakcie będziemy regularnie informować o wynikach i zachęcać do wspierania swoich faworytów.

Ogród terapeutyczny dla osób niewidomych

Podopieczni ośrodka Tęcza przy ul. Leonarda 12, osoby niewidome na wózkach, nie miały do tej pory możliwości cieszenia się w pełni ogrodem wokół placówki, czy wykonania nawet najprostszych prac ogrodniczych - rośliny rosną nisko, na ziemi! W projekcie powstanie wyjątkowy miniogród na wysokości wózków, a podopieczni Tęczy będą mogli pielęgnować, podlewać, podziwiać rośliny, zbierać plony swojej pracy np. zioła. To wszystko jest możliwe dzięki wspólnej pracy seniorów, wolontariuszy Tesco i pracowników ośrodka.