Rozmiar czcionki:

Przedstawiamy Państwu kolejną książeczkę edukacyjną wydaną w cyklu „Połączył nas kolor”, adresowaną do dzieci z dysfunkcjami wzroku.

Seria powstała w wyniku współpracy firmy Konica Minolta ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących "Tęcza". Książki te są wykorzystywane podczas terapii widzenia oraz innych zajęć w placówkach "Tęczy". Każda z nich zawiera rysunki zaprojektowane przy pomocy współpracujących ze Stowarzyszeniem specjalistów w zakresie terapii widzenia.

„Kotek Psotek”, podobnie jak wcześniejsze publikacje z tej serii powstał po to, aby pomóc w edukacji najmłodszych. Na rynku księgarskim dominują pozycje z nadmiarem szczegółów i kolorów. Książeczka ta opracowana jest z myślą o dzieciach słabowidzących składa się natomiast z pojedynczych dobrze widocznych obrazków i jest dostosowana do ich możliwości poznawczych.

Autorem i pomysłodawcą książki jest Wojtek Łebski, tata 3 letniego Tymona. W „Kotku Psotku” pokazane są historie i przedmioty znane maluchom z ich codziennego życia. Wszystkie ilustracje są bardzo wyraźne i wydrukowane na kontrastowym tle. Dzięki temu mogą je dostrzec dzieci z osłabionym wzrokiem. Teksty wierszyków ilustrujących każdą przygodę kotka zostały celowo zaprojektowane jako mniej widoczne, tak aby nie zakłócały odbioru całego obrazka.

Książkę wydrukowano na urządzeniu Konica Minolta bizhub PRESS C8000, charakteryzującym się dużym zakresem obsługiwanych nośników oraz znakomitym odwzorowaniem kolorów. Wszyscy, którzy przyczynili się do powstania książeczki mają nadzieję, że wysoka jakość papieru oraz piękne nasycone kontrastowe kolory, sprawią wiele radości dzieciom i ich rodzicom.

pobierz książkę w formacie PDF