Rozmiar czcionki:

Centrum Kształcenia Kadr przy Stowarzyszeniu Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Tęcza” zaprasza na WARSZTATY NAUKOWO - SZKOLENIOWE

WARSZTAT PRAKTYCZNY II STOPNIA

Terapia jąkania i innych niepłynności mówienia z uwzględnieniem konsekwentnej współpracy z rodziną

27 - 29 listopada 2015r.

W Warszawie

Tematyka:

 1. Wykorzystanie wyników diagnozy jąkania i innych zaburzeń płynności mówienia w planowaniu programu terapeutycznego dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
 2. Zawarcie kontraktu terapeutycznego z rodziną / osobami wspierającymi proces terapii pacjenta.
 3. Praktyczne omówienie niektórych programów terapeutycznych polskich i zagranicznych.
 4. Szczegółowe praktyczne zapoznanie słuchaczy z czterema etapami Zmodyfikowanego Programu Psychofizjologicznej Terapii Jąkających się M. Chęćka.
 5. Praktyczne zapoznanie słuchaczy z niektórymi scenariuszami sesji terapeutycznych powyższego i innych programów – uczenie się opracowywania scenariuszy do sesji indywidualnych i grupowych.
 6. Przepracowanie na sobie niektórych technik terapeutycznych zawartych w programach, w tym m.in. Techniki Przedłużonego Mówienia, Techniki Delikatnego Startu Mowy, Psychodramy, Wizualizacji (i innych technik psychoterapeutycznych), Metody „Echo”, Socjoterapii i „Odczulania”, Technik oddechowych itp.
 7. Praktyczna prezentacja wartości prowadzonej terapii przez zespół specjalistów, np. logopeda – specjalista wz. emisji głosu, jąkania i psycholog; logopeda, psycholog i pedagog specjalny itp.
 8. Prezentacja i praktyczna analiza niektórych zajęć terapeutycznych (i psychoterapeutycznych) indywidualnych i grupowych z jąkającymi się (na płytach DVD oraz z bezpośrednim uczestnictwem osób jąkających się).
 9. Zapoznanie się z niektórymi programami terapii klinicystów i terapeutów mowy z krajów zachodnich (nagrania na płytach DVD) – komentarz praktyczny, porównanie z programami stosowanymi w Polsce.
 10. Opiniowanie na rzecz osób jąkających się: dzieci, młodzieży i dorosłych (dla instytucji oświatowych i służby zdrowia).
 11. Dyskusja podsumowująca warsztaty i potwierdzająca zdobycie podstawowej wiedzy praktycznej w zakresie prowadzenia terapii z osobami z zaburzeniami płynności mówienia.

Uwaga: Uczestnicy warsztatów otrzymają zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodnie z par. 18 ust 2 rozporządzenia Ministra Edukacji narodowej z dnia 11 stycznia 2012r. w sprawie kształcenia ustawicznego oraz certyfikat .Centrum Kształcenia Kadr zapewnia materiały szkoleniowe w formie płyt CD.

Warsztat przeznaczony jest wyłącznie dla osób, które ukończyły I stopień. Na warsztat należy zabrać z sobą materiały przekazane na wcześniejszym szkoleniu.

Prowadzący: dr Mieczysław Chęciek, specjalista. neurologopeda (Specjalistyczne Centrum Terapii Jąkania w Wodzisławiu Śląskim, www.jakanie-terapia.pl)

Liczba godzin: 26

Termin: 27-29 listopada 2015 (rozpoczęcie w piątek o godz. 15.00, natomiast zakończenie – w niedzielę ok. 15.00)

Liczba miejsc: 20-25 (pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc)

Cena: 650 PLN

Godzina rozpoczęcia: 15.00 (piątek)

Miejsce warsztatów: Sala Wykładowa Domu Studenckiego „Babylon” w Warszawie ul. Kopińska 12/14

Dojazd z „Centrum” tramwajami: 15. 7,9. autobusem 157 wysiąść na przystanku „Wawelska”

Noclegi we własnym zakresie

ZASADY ZGŁASZANIA SIĘ NA WARSZTATY

Zapisy: Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej drogą mailową na adres: Adres poczty elektroniczn lub pocztą na adres : CKK „Tęcza” 02-321 Warszawa ul. Kopińska 6/10.

Wpłatę należy dokonać do dnia na konto Stowarzyszenia „Tęcza”

nr 25 1060 0076 0000 3200 0135 5830

z adnotacją „warsztaty naukowe” do dnia 26 października 2015r.

● Informacji o warsztatach można też uzyskać u prowadzącego (tel. 605 855 058, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).