Rozmiar czcionki:

Kurs 30 godzinny realizowany podczas trzech sesji weekendowych, dla rodziców, opiekunów, kadry merytorycznej i wolontariuszy opiekujących się dziećmi i dorosłymi osobami niepełnosprawnymi.

 Zachęcamy do przesyłania wstępnego kart zgłoszenia ułatwiających kontakt i zawiadomienie o kursach nieodpłatnych o podobnej tematyce.

Kurs odbędzie się po zebraniu grupy uczestników!

Koszt kursu 300 zł.

 Program kursu:

  1. Zagadnienia prawne związane z pomocą społeczną w odniesieniu do dziecka niepełnosprawnego i jego rodziny.
  2. Udzielanie pierwszej pomocy dziecku niepełnosprawnemu.
  3. Wykorzystanie pedagogiki zabawy w pracy z dzieckiem niepełnosprawnym o różnym stopniu dysfunkcji.
  4. Metody pracy z dzieckiem trudnym (ADHD, autyzm, zachowania buntownicze).
  5. Komunikacja alternatywna.
  6. Warsztaty praktycznej opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym, z uwzględnieniem zagadnień higieny osobistej.
  7. Żywienie za pomocą stomii.

Miejsce szkolenia: Ośrodek dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Warszawie ul. Kopińska 6/10. Organizator zapewnia dobre warunki nauki w małych grupach.

Zaświadczenie: Osoba, która ukończy kurs otrzymuje zaświadczenie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych.

 

Kontakt: Centrum Kształcenia Kadr „Tęcza” Warszawa ul. Kopińska 6/10 tel./fax 22 822 03 44; www.tecza.org; e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy: Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres : CKK „Tęcza”02-321 Warszawa ul. Kopińska 6/10.