Rozmiar czcionki:

Kurs weekendowy dla rodziców, opiekunów, kadry profesjonalistów i wolontariuszy zajmujących się dziećmi niepełnosprawnymi, w tym z zaburzeniami wzrokowymi.

Terminy sesji:

 6-7 i 20-21 Października 2018r., trwa nabór

Liczba miejsc ograniczona. Zachęcamy do przesyłania wstępnego kart zgłoszenia. 

Koszt kursu 600 zł.

Program kursu z zakresu funkcjonalnej oceny i terapii widzenia dzieci słabo widzących:

 

 1. Wprowadzenie – założenia rehabilitacji wzroku słabo widzących.
 2. Podstawowe elementy anatomii i fizjologii układu wzrokowego.
 3. Częściej występujące schorzenia układu wzrokowego i ich następstwa funkcjonalne.
 4. Czynniki które maja wpływ na funkcjonowanie wzrokowe ( model funkcjonowania wzrokowego Ann Corn).
 5. Rozwój zdolności widzenia – warunki prawidłowego rozwoju widzenia; kolejność pojawiania się funkcji wzrokowych i zachowań kierowanych wzrokiem.
 6. Zaburzenia w rozwoju poszczególnych funkcji wzrokowych; wpływ zaburzeń widzenia na rozwój poznawczy i motoryczny dzieci słabo widzących.
 7. Funkcjonalna ocena widzenia – cele i warunki przeprowadzania funkcjonalnej oceny widzenia u dzieci, analiza dokumentacji okulistycznej i psychologicznej.
 8. Obserwacje i testy Lei Hyvarinen służące do oceny funkcjonalnego widzenia u dzieci we wczesnym okresie rozwoju.
 9. Wczesna komunikacja z dzieckiem niewidomym i słabo widzącym – warsztaty.
 10. Przykładowa diagnoza funkcjonalna dzieci z rodzimej placówki.
 11. Ocena i modyfikacja otoczenia pod kątem potrzeb dzieci słabo widzących.

Miejsce szkolenia: Ośrodek dla dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Warszawie ul. Kopińska 6/10 organizator zapewnia pomoce dydaktyczne, dobre warunki nauki, dostęp do pracowni terapii widzenia. Zajęcia odbywają się w małych grupach.

Zaświadczenie: Osoba, która ukończy kurs otrzymuje zaświadczenie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych

Kontakt: Centrum Kształcenia Kadr „Tecza” Warszawa, ul. Kopińska 6/10 tel./fax 22 822 03 44; www.tecza.org; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy: Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres CKK „Tęcza”: 02-321 Warszawa, ul. Kopińska 6/10.