Rozmiar czcionki:

Kurs 30 godzinny realizowany podczas trzech sesji weekendowych (warsztaty), dla rodziców, opiekunów, kadry merytorycznej i wolontariuszy opiekujących się dziećmi i dorosłymi osobami niepełnosprawnymi.

Zachęcamy do przesyłania wstępnego kart zgłoszenia ułatwiających kontakt i zawiadomienie o kursach nieodpłatnych o podobnej tematyce.

Kurs odbędzie się po zebraniu grupy uczestników!

Koszt kursu: 450 zł

Materiał video promujący zajęcia:

Program kursu:

 1. Podstawowe informacje na temat ceramiki, rodzajów glin, szkliwa i innych materiałów ceramicznych.
 2. Przygotowanie gliny i różnych mas ceramicznych.
 3. Przygotowanie angob, barwienie gliny.
 4. Poznawanie podstawowych technik ceramicznych:
  - lepienie z kuli
  - lepienie z wałeczków
  - lepienie z plastrów
  - toczenie na kole
  - praca przy użyciu form gipsowych.
 5. Podstawy rzeźby ceramicznej.
 6. Specyficzne techniki ceramiczne przydatne w pracy z niepełnosprawnymi.
 7. Przygotowanie narzędzi i pomocy przydatnych w pracowni ceramicznej.
 8. Wykonanie formy gipsowej.
 9. Przygotowywanie szkliw.
 10. Różne techniki szkliwienia.
 11. Różnie techniki wypalania, pakowanie pieca.
 12. Zasady BHP.
 13. Specyfika pracy z osobami niepełnosprawnymi.

Warsztaty prowadzą instruktorki ceramiki i terapii zajęciowej z dużym doświadczeniem w pracy z osobami niepełnosprawnymi w placówkach rehabilitacyjnych Stowarzyszenia „Tęcza”.

Miejsce szkolenia: Ośrodek dla Młodzieży Niewidomej i Słabowidzącej w Warszawie, ul. Leonarda 12. Organizator zapewnia dobre warunki nauki w małych grupach. Zajęcia odbywają się w pracowni ceramicznej z dostępem do pieca ceramicznego. Organizator zapewnia materiały dydaktyczne, glinę, szkliwo. Grupa kursantów nie przekracza 15 osób.

Prace wytworzone przez uczestników kursu są ich własnością.

Zaświadczenie: Osoba, która ukończy kurs otrzymuje zaświadczenie zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 3 lutego 2006r. w sprawie uzyskiwania i uzupełniania przez osoby dorosłe wiedzy ogólnej, umiejętności i kwalifikacji zawodowych w formach pozaszkolnych

Kontakt: Centrum Kształcenia Kadr „Tęcza” Warszawa ul. Kopińska 6/10 tel./fax 22 822 03 44 www.tecza.org; e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapisy: Osoby zainteresowane szkoleniem prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą na adres: CKK „Tęcza”, 02-321 Warszawa ul. Kopińska 6/10.