Rozmiar czcionki:

4 kwietnia rozpoczął się projekt Tęczowy Konik Dzieciom finansowany z budżetu partycypacyjnego dzielnicy Ochota.

 

Zapraszamy serdecznie dzieci na darmową hipoterapię co poniedziałek w godz. 11-18. Dokładne terminy poniżej.

Gdzie? ul. Kopińska 6/10, Stara Ochota, teren ośrodka dla niewidomych dzieci.

Wystarczy przyjść z dzieckiem, bez żadnych zapisów. Konieczna jedynie pisemna zgoda rodzica.

ZAPRASZAMY RÓWNIEŻ DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNE (potrzebna wówczas zgoda lekarza).

Kontakt w sprawie grup: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

TERMINY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH: 18, 25 KWIECIEŃ 16, 23, 30 MAJ 20, 27 CZERWIEC 19, 26 WRZESIEŃ 17, 24, 31 PAŹDZIERNIK.

TERMINY indywidualne wg kolejności zgłoszeń dzieci: 4, 11 KWIECIEŃ 2, 9 MAJ 6, 13 CZERWIEC 8, 22, 29 SIERPIEŃ 5, 12 WRZESIEŃ 3, 10 PAŹDZIERNIK.

CZYM JEST HIPOTERAPIA?

Hipoterapia polega na jednoczesnym oddziaływaniu ruchowym, sensorycznym, psychicznym i społecznym na dziecko. Dzięki niej w mózgu kodowany jest prawidłowy wzorzec ruchu miednicy podczas chodzenia, normalizowane jest napięcie mięśniowe, doskonalona jest równowaga, koordynacja, orientacja w przestrzeni i poczucie rytmu oraz redukowane są skutki zaburzeń emocjonalnych.

Hipoterapia skierowana jest do dzieci zdrowych oraz z różnego rodzaju problemami. Na przykład dla dzieci z problemami neurologicznymi: mózgowym porażeniem dziecięcym, wszelkimi problemami ortopedycznymi, autyzmem, zespołem Downa, upośledzeniem umysłowym, nerwicami, nadpobudliwością psychoruchową, zaburzeniami zachowania, problemami szkolnymi wynikającmi z zaburzeń integracji zmysłów i typu dyslektycznego.

Koń hipoterapeuta jest bardzo bezpieczny dla dzieci, jest specjalnie przeszkolony, nieagresywny, nie reaguje na zaczepki, nawet bolesne dzieci. Nadaje się więc do pierwszego kontaktu dziecka z koniem. Wyszkolony koń jest pomocny w likwidacji zaburzeń sensorycznych u dzieci, zaburzeń równowagi oraz wzmaga ich wrażliwość na zwierzęta.

Zaburzenia sensoryczne dotyczą 15 % dzieci do ósmego roku życia. Nie wszyscy rodzice dostrzegają ten problem u swojego dziecka, pomimo że dziecko ma trudności w zasypianiu i zasypia np tylko wożone samochodem, dziecko się potyka, nie lubi mycia głowy, dziecko nie może usiedzieć na miejscu. A to właśnie są oznaki problemów z integracją sensoryczną.

Odwiedź stronę konika: www.tecza.org/konik