Rozmiar czcionki:

Za nami uroczysty wieczór z okazji 25-lecia Tęczy. Spotkaliśmy się 19 października w gościnnych wnętrzach Biblioteki Narodowej na Polach Mokotowskich.

Rzecznik Praw Dziecka przyznał Stowarzyszeniu prestiżową Odznakę za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

http://brpd.gov.pl/tecza-z-medalem-rpd

Gościem specjalnym wieczoru była Danuta Stenka, ambasadorka kampanii społecznej „Zobacz. Niewidome dzieci”. Właśnie w poniedziałek 19 października, pani Danuta Stenka, otrzymała nominację do finału plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności”. Usłyszeliśmy piękny fragment tekstu z „Małego Księcia”. Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu. Te słowa stale nam towarzyszą. Będziemy je pamiętać.

Zachęcamy do zagłosowania na naszą kandydatkę w tym plebiscycie:

http://www.gwiazdydobroczynnosci.pl/component/content/article/8-3r24/261-danuta-stenka-wspiera-podopiecznych-teczy

Spotkaliśmy się w bardzo licznym gronie (ponad 200 osób): rodzin - członków Stowarzyszenia, przyjaciół, wolontariuszy, pracowników prowadzonych przez Tęczę ośrodków, sponsorów, darczyńców, przedstawicieli środowisk i instytucji pomagających osobom niepełnosprawnym i organizacji pozarządowych. Jubileuszowy wieczór - to jest właśnie taki szczególny moment, gdy mógł się spotkać cały Wielki Krąg Wsparcia, stworzony przez lata wokół Tęczy. Mogliśmy powspominać, wymienić się najnowszymi wieściami, porozmawiać na wiele wspólnych tematów. Zdarzyły się sytuacje bardzo wzruszające – na koncert przyszli np. już dorośli absolwenci naszych placówek i spotkali się z dawnymi terapeutami…

W pierwszej części uroczystości przypomnieliśmy 25 historię Stowarzyszenia, a także wcześniejszy ruch rodziców; systemowy model wsparcia dzieci i osób z niepełnosprawnością wzroku i dodatkowymi sprzężeniami; plany na przyszłość.

Druga część wieczoru to wspaniała uczta muzyczna - koncert „Wieczór na Broadway’u” z udziałem znakomitych artystów: Anny Sokołowskiej, Piotra Bajtlika, Mariusza Jaśko, Janusza Krucińskiego oraz Łukasza Lecha. Artyści zaprezentowali przeboje z największych światowych musicali. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu oraz wspaniałych interpretacji tych ponadczasowych przebojów.

Dziękujemy wszystkim gościom i wszystkie miłe słowa i życzenia – to Wy stworzyliście niepowtarzalną atmosferę tego wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali uroczystość i pomogli w jego organizacji, a także sponsorom:

- Bibliotece Narodowej

- Drukarni „Drukoba”

- Grupie Codex i Alinie Dłużewskiej

- Urszula Swięcicka

Przeżyjmy to jeszcze raz...

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=977558375636967&id=100001484413637&pnref=story